جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب-صدای فردا

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خبری، پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب را در جهت به‌شهادت رسیدن حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی، دکتر امیرعبداللهیان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم و دکتر رحمتی و دیگر همراهانشان منتشر کرد.

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خبری، پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب را در جهت نائل شدن به درجه شهادت حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رییس‌جمهور ایران اسلامی، دکتر حسین امیر‌عبداللهیان وزیر امور خارجه کشور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی فقیه استان آذربایجان شرقی و دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و دیگر همراهانشان منتشر کرد.

«متن پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با اندوه و تاسف فراوان خبر تلخِ درگذشتِ شهادت گونه‌ی عالم مجاهد، رئیس جمهور مردمی و با کفایت و پرتلاش، خادم‌الرضا علیه السلام جناب حجة‌الاسلام‌و‌المسلمین آقای حاج سید ابراهیم رئیسی و همراهان گرامی ایشان رضوان الله علیهم را دریافت کردم.

این حادثه‌ی ناگوار در اثنای یک تلاش خدمت‌رسانی اتفاق افتاد؛ همه‌ی مدت مسئولیت این انسان بزرگوار و فداکار چه در دوران کوتاه ریاست جمهوری و چه پیش از آن، یک‌سره به تلاش بی‌وقفه در خدمت به مردم و به کشور و به اسلام سپری شد.

رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت. در این حادثه‌ی تلخ، ملت ایران، خدمت‌گزار صمیمی و مخلص و با ارزشی را از دست داد. برای او صلاح و رضایت مردم که حاکی از رضایت الهی است بر همه چیز ترجیح داشت، از این رو آزردگی‌هایش از ناسپاسی و طعن برخی بدخواهان، مانع تلاش شبانه روزیش برای پیشرفت و اصلاح امور نمی‌شد.

در این حادثه‌ی سنگین شخصیت‌های برجسته‌ای مانند حجة‌الاسلام آل هاشم امام جمعه‌ی محبوب و معتبر تبریز، جناب آقای امیر عبداللهیان وزیر خارجه‌ی مجاهد و فعال، جناب آقای مالک رحمتی استاندار انقلابی و متدین آذربایجان شرقی و گروه پروازی و دیگر همراهان نیز به رحمت الهی پیوستند.

اینجانب پنج روز عزای عمومی اعلام می‌کنم و به ملت عزیز ایران تسلیت می‌گویم. جناب آقای مخبر طبق اصل ۱۳۱ قانون اساسی در مقام مدیریت قوه‌ی مجریه قرار می‌گیرد و موظف است به همراهی رؤسای قوای مقنّنه و قضائیه ترتیبی دهند که ظرف حداکثر پنجاه روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.

در پایان تسلیت صمیمی خود را به مادر گرامی جناب آقای رئیسی و همسر فاضل و بزرگوار ایشان و دیگر بازماندگان رئیس جمهور و خانواده‌های محترم همراهان بویژه والد ماجد جناب آقای آل هاشم معروض میدارم و صبر و تسلای آنان و رحمت الهی برای درگذشتگان را مسألت می‌کنم.

سیّدعلی خامنه‌ای

۱۴۰۳/۲/۳۱»

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *