دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۶
Share/Save/Bookmark
۱
 

احیای زیستی تالاب "عرب حسن" شوشتر

صدای فردا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر با اشاره به احیای تالاب عرب حسن در این شهرستان از رهاسازی 300 هزار قطعه بچه ماهی در این تالاب خبر داد.
 
به گزارش صدای فردا، بهروز نجاتی، اظهار کرد: تالاب عرب حسن در حاشیه روستای عرب حسن شهرستان شوشتر قرار داد. در سال های گذشته به علت پایین آمدن سطح آب رودخانه  این تالاب خشک شده بود که با همت دهیاری و اهالی این روستا از طریق کانال‌های آبرسانی اطراف منطقه آبگیری و حیا شد.
وی افزود: با پیگیری‌های اداره محیط زیست شوشتر و همکاری شیلات این شهرستان 300 هزار قطعه ماهی بومی رودخانه جهت تثبیت و احیای زیستی تالاب و کمک به تکثیر ماهیان، صیادی مجاز و جبران خسارت‌های وارد شده به جمعیت آبزیان به کمک اهالی منطقه در تالاب عرب حسن رهاسازی شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر با تاکید بر ضرورت حفظ و احیای تالاب ها تصریح کرد: تالاب‌ها کارکردهای بسیاری دارند و به درآمد روستاییان ساکن در منطقه و اشتغالزایی، زیباشناسی و حفظ گونه‌های آبزی و جانوری کمک می‌کنند. حیات وحش بسیاری از گونه‌ها به تالاب‌ها وابسته است و با توجه به نقش تالاب‌ها در اکوسیستم، حفظ تالاب‌ها ضروری است.

منبع:ایسنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 8110
 


محمدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۲۸:۰۹
باسلام.احياء تالابها كاربسيار زيبايي است.جنب وجوش وحيات به آن منطقه برمي گردد.وباعث گسترش گردشكري واشتغالزايي عده اي بيكارمي شود .از اهالي محترم عرب حسن ودهيار واداره حفاظت محيط زيست شوشترتشكر مي كنيم.