دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۵
Share/Save/Bookmark
 

ورود سامانه بارشی از آخر هفته/ افزایش آلودگی هوا در 6 کلانشهر کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی جدید از آخر هفته وارد کشور می‌شود، گفت: طی ۷۲ ساعت آتی ۶ کلانشهر کشور با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا مواجه خواهند شد.
 
احد وظیفه  درباره وضعیت جوی روزهای آینده کشور اظهار کرد: طی سه روز آینده غالب نقاط کشور با جوی نسبتاً پایدار و آسمانی صاف و آفتابی مواجه خواهند شد.
وی ادامه داد: طی همین مدت به سبب پایداری جو و سکون نسبی هوا شاهد انباشت تدریجی آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت به‌ویژه تهران،کرج، اراک، قزوین، تبریز و اصفهان خواهیم بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه جریانهای شمالی در ساعات آتی تقویت می‌شود، تصریح کرد: طی ساعات آتی شاهد تقویت جریانهای شمالی خواهیم بود که این وضعیت موجب بروز برخی ناپایداریها و بارشهای خفیف و پراکنده در برخی مناطق ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه می‌شود.
به گفته وظیفه، طی دو روز آینده بخشهای مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود و باید مسافران و ساکنان به این مهم توجه داشته باشند.
وی همچنین درباره ماندگاری هوای سرد در روزهای آتی اظهار کرد: هوای سرد تا روز چهارشنبه در غالب مناطق کشور ماندگار خواهد بود و جوی پایدار به همراه سکون هوا در اکثر مناطق وجود دارد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از فردا سه‌شنبه تا پایان هفته پیش‌رو دمای هوا در شمال شرق کشور بین پنج تا هفت درجه و در مناطق شمالی بین سه تا پنج درجه کاهش می‌یابد.
وظیفه با بیان اینکه طی دو روز آتی احتمال وقوع گرد و خاک در شرق کشور وجود دارد، گفت: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به سبب افزایش سرعت باد در شرق کشور، احتمال وقوع گرد و خاک در برخی نقاط استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و یزد دور از انتظار نخواهد بود.
وی همچنین از نفوذ سامانه بارشی در روزهای آخر هفته به کشور خبر داد و گفت: این سامانه بارشی اواخر روز پنجشنبه وارد کشور خواهد شد که دستاورد آن ابتدا بارشهای باران در دامنه‌های زاگرس و برخی مناطق جنوبی است که رفته رفته گستره بارشها به سایر نقاط افزایش می‌یابد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، شهرکرد با 11 درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با 26 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 13 درجه بالای صفر رسید که در روزهای آتی تغییرات محسوسی ایجاد نخواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 4287