يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۶
Share/Save/Bookmark
 

سپاه: ایجاد گشت‌ برخورد با سرقت و اوباش در تهران

فرمانده سپاه تهران بر لزوم توجه جدی همه دستگاه‌ها به آسیب‌های اجتماعی پایتخت تأکید کرد و از ایجاد گشت‌های سپاه برای جلوگیری از وقوع سرقت و برخورد با اوباش در تهران خبر داد.
 
به گزارش صدای فردا به نقل ایسنا، سردار یزدی، فرمانده سپاه تهران صبح امروز با حضور در جلسه بیست‌وهشتم شورای شهر تهران با بیان اینکه این حضور به دلیل هفته بسیج انجام شده است، گفت: از اعضای شورای شهر تهران می‌خواهم که به گسترش تفکر بسیجی کمک کنند.
وی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سپاه تهران در سال جاری گفت: 12 هزار بسته آموزشی میان دانش‌آموزان توزیع شده است و همچنین بیش از یک میلیون درخت توسط بسیجیان در اطراف تهران کاشته شده است و چندین زندانی جرایم غیرعمد نیز با همت بسیجیان از زندان آزاد شده‌اند.
فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه در پی زلزله در غرب کشور مدیریت 15 روستا که از 70 تا صددرصد تخریب داشته‌اند به عهده سپاه تهران گذاشته شده است، گفت: در این مدت حدود 500 تریلی و کامیون حاوی اقلام امدادی و غذایی به مناطق اعزام شده و 700 کانکس به مناطق زلزله غرب کشور ارسال شده است.
یزدی با بیان اینکه زلزله در تهران جدی است و امیدواریم زلزله‌ای در تهران رخ ندهد، گفت: باید اعلام کنم که در تهران در هر ساعت زلزله‌هایی به نام فقر، اعتیاد و... رخ می‌دهد که باید برای حل آنها با یکدیگر همراهی و همکاری داشته باشیم.
بسیج و سپاه حدود 23 نوع آسیب اجتماعی را احصا کرده‌اند
وی با بیان اینکه بسیج و سپاه حدود 23 نوع آسیب اجتماعی را احصا کرده‌اند گفت: حتما می‌توانیم بحث تکدی‌گری، فقر و اعتیاد و... را در تهران با کمک یکدیگر حل و فصل کنیم.
فرمانده سپاه تهران افزود: می‌توانیم وضعیت بیکاری را به یک مرحله قابل قبول برسانیم اما برای حل مشکلات نیاز به همراهی، همکاری به دور از نگاه سازمانی و قشری هستیم.
یزدی با بیان اینکه امروز حل مساله جامعه نیازمند همراهی همگان است، گفت: باید از ظرفیت‌های مردمی برای حل مشکلات استفاده کنیم و اعلام می‌کنم هرکسی و دستگاهی بخواهد در زمینه حل آسیب‌های اجتماعی وارد شود، بسیج و سپاه در کنار آنها قرار خواهند گرفت.
وی با بیان اینکه برای ارتقای وضعیت تهران در تهران چند طرح در دستور کار داریم، گفت: یکی از این طرح‌ها آن است که به زودی گشت‌هایی در تهران ایجاد می‌شود که از وقوع سرقت، اوباش و... جلوگیری کنیم.
فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه بسیج تهران تاکنون نسبت به کمک‌رسانی به 4000 نفر و مقاوم‌سازی 600 خانه اقدام کرده، گفت: طرح‌های کرامت بخصوص در راستای تحکیم بنیان خانواده در تهران اجرایی می‌شود و این در حالی است که باید اعلام کنم همه شهروندان فارغ از نگاه سیاسی، دین، اعتقادات و... برای ما یکسان هستند.
یزدی در بخش پایانی صحبت‌های خود با بیان اینکه در اجرای طرح‌ها نیازمند کمک مردم و شورای شهر هستیم، گفت: ما فرزندان، برادران و خواهران شما هستیم و ممکن است جرم و تخلفی صورت گیرد اما ما را انتقاد کنید و ما را از تریبون عمومی انتقاد نکنید.
فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه شماره تلفن و مکان ما مشخص است، گفت: از تریبون عمومی ما را صدا نزنید و اگر انتقادات درست بود، حتما ضمن تشکر، نسبت به اصلاح آن اقدام می‌کنیم.
به گزارش ایسنا، در پایان سخنان سردار یزدی، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران اجازه نداد اعضای شورا نسبت به ارائه نقطه نظراتشان پس از استماع سخنان فرمانده سپاه تهران بپردازند.
ایلنا هم گزارش داد: فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در خاتمه خطاب به اعضای شورا گفت: ما فرزندان، برادران و خواهران شما هستیم، ممکن است تخلف و یا اشتباهی داشته باشیم، ممکن است کسی در لباس ما یا آنکه کسی که خود را در لباس ما جا زده است، مرتکب تخلف و اشتباه شود، اما ما را همراهی کنید و از ما انتقاد کنید، اما نه از تریبون‌های عمومی بلکه تلفن‌ کنید. مکان ما نیز مشخص است و دفتر ما به روی شما باز است. آقای عارف با نمایندگان تهران هم در دفتر ما رفت و آمد دارند.
وی ادامه داد: انتقاد یا صحیح است یا نیست، اگر انتقادتان صحیح باشد اصلاح می‌کنیم در عین حال شما می‌توانید ما را از بیرون ببینید. مردم از شما توقع دارند ما هم همراه شما هستیم و دفتر ما به روی شما باز است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 4268