يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۱
Share/Save/Bookmark
 

اوباما درباره خطر نابودی دمکراسی در آمریکا هشدار داد

خطر آلمان نازی درپیش است
تارنمای خبری آمریکایی 'پلتیکو' نوشت: باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مورد دفاع از دمکراسی هشدار داد و گفت در صورت بی توجهی به این امر، خطر آلمان نازی در سال 1930 در پیش است.
 
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، پلتیکو افزود: اوباما طی سخنرانی هفته گذشته در 'باشگاه اقتصاد' شیکاگو گفت چنانچه آمریکایی ها از 'باغ دمکراسی مراقبت نکنند' آنگاه 'اوضاع می تواند به سرعت از هم بپاشد'.
پلتیکو با بیان اینکه این سخنرانی سه شنبه گذشته در شیکاگو به عمل آمد، اضافه کرد: درجریان این سخنرانی اوباما با اشاره به قدرت رسیدن هیتلر در آلمان، از حضار خواست تا 'مراقب بوده و رای دهند'.
این تارنمای خبری آمریکایی نوشت: اوباما همچنین به دفاع از رسانه ها پرداخت و تاکید کرد که مطبوعات اغلب وی را هم عصبی می کردند اما درنهایت درک می کرد که آزادی مطبوعات برای دمکراسی حیاتی است.
به گزارش ایرنا، پلتیکو در حالی به نطق کنایه آمیز اوباما به اوضاع کنونی آمریکا پرداخت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از آغاز رقابت انتخاباتی خود تا اکنون که حدود 10 ماه از ریاست جمهوری وی می گذرد، همواره رسانه های آمریکایی را مورد حمله قرار داده و آنها را دروغ پرداز و رسانه های جعلی خوانده است.
دونالد ترامپ دوم بهمن ماه 1395 و در نخستین روز پس از آغاز ریاست جمهوری خود، به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) رفت و به گزارش سی ان ان در آنجا 15دقیقه سخنرانی کرد که 9 دقیقه از آن را به حمله علیه رسانه های آمریکایی اختصاص داد.
سی ان ان سوم بهمن ماه ضمن پوشش این خبر گزارش داده بود: ترامپ خطاب به کارکنان و ماموران سیا گفت 'می دانید من جنگی علیه رسانه ها به راه انداخته ام، آنها در میان بی اعتمادترین افراد بشر روی زمین قرار دارند'.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین در مورخ 30بهمن ماه 1395 نیز در حساب توئیتر شخصی خود بر ضد رسانه های آمریکایی نوشت: 'اخبار جعلی' رسانه هایی همچون 'ان.بی.سی نیوز'، 'ای.بی.سی'، 'سی.بی.اس'، 'سی ان ان' و 'نیویورک تایمز' دشمنی با من نیست، دشمنی با مردم آمریکا است.
در تازه ترین مورد نیز دونالد ترامپ روز گذشته برابر با شنبه 18 آذرماه در توئیت خود در باره رسانه های آمریکایی بار دیگر به شدت علیه رسانه تصویری آمریکایی سی ا ن ان تاخت.
ترامپ در توئیت خود نوشت: سی ان ان دروغ پرداز دیروز اشتباه شرورانه و هدفمندی مرتکب شد. مچشان سر بزنگاه گرفته شد، درست مثل «برایان راس» بی کس و تنها در ای بی سی نیوز (که باید فورا به خاطر اشتباهش اخراج شود). باید دید که آیا سی ان ان افراد مسئول را اخراج می کند یا اینکه بی عرضگی فاحش بود.؟؟؟
ترامپ در توییت دیگری ضمن توصیه به سی ان ان برای تغییر شعار خود، نوشت: شعار سی ان ان، این است 'سی ان ان، معتمدترین نام در اخبار'. همه می دانند که این واقعیت ندارد، در واقع این کار فریب دادن مردم آمریکا است. خروجی های رسانه ای بسیاری هستند که قابل اعتمادتر از سی ان ان دروغ پردازند. شعارشان باید این باشد، سی ان ان، کمترین نام قابل اعتماد در اخبار. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 4256