پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۰
Share/Save/Bookmark
 

اردوغان: داعشی‌های خارج شده از رقه به مصر فرستاده شدند

ترکیه موفقیت بزرگی را در مبارزه با گروه تروریستی داعش در شرایطی به دست آورد که دیگر کشورها با گروه‌های تروریستی همپیمان شدند.
رئیس جمهور ترکیه اظهار کرد، داعشی‌هایی که از شهر رقه بیرون آمدند، به مصر فرستاده شده‌اند. آنکارا نیز نسبت فعالیت داعشی‌ها در اروپا هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست فراکسیون پارلمانی حزب عدالت و توسعه در آنکارا اظهار داشت: داعشی‌هایی که استان رقه سوریه را پس از آزادسازی در جریان عملیات مشترک ائتلاف ضد داعش و ائتلاف نیروهای سوریه دموکراتیک در اکتبر گذشته ترک کردند، به مصر فرستاده شدند تا از آنها در صحرای سینا استفاده شود.

اردوغان با اشاره به هماهنگی‌ها میان آمریکا و یگان‌های مدافع خلق کرد در سوریه که آنکارا آنها را تشکیلاتی تروریستی می‌خواند، گفت: ترکیه موفقیت بزرگی را در مبارزه با گروه تروریستی داعش در شرایطی به دست آورد که دیگر کشورها با گروه‌های تروریستی همپیمان شدند.

اما اردوغان جزئیات بیشتری از تعداد تروریست‌هایی که به صحرای سینا منتقل شده‌اند و یا اینکه آنها چگونه وارد خاک مصر شدند، ارائه نکرد.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه با اشاره به اسلحه‌هایی که آمریکا برای یگان‌های مدافع خلق کرد در شمال سوریه ارسال می‌کند، گفت: آمریکا اگر بتواند از سلاح‌هایی که به منطقه ارسال می‌کند، علیه ایران یا ترکیه یا روسیه استفاده خواهد کرد.

همچنین در برخی گزارش‌های مطبوعاتی آمده است، آنکارا به اروپا هشدار داده که صدها تروریست عضو داعش که از رقه فرار کرده‌اند، فعالیت‌های تروریستی خود را در اروپا از سر خواهند گرفت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 4125