چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
Share/Save/Bookmark
 
رییس اتحادیه نانوایان سنگی به پول نیوز خبر داد:

اگر با آرد دولتی نان بپزیم، مشتری فرار می‌کند

امروز 50 درصد نانوایی‌های سنگکی در کشور عطای آرد دولتی را به لقایش بخشیده‌اند و آرد آزاد می‌خرند. بدبختی نانوایی‌هایی ما، آرد دولتی است. آرد بی‌کیفیتی که اگر با آن نان بپزیم مشتری از خرید آن نان فرار می‌کند.
پول نیوز- در حالی که لیست قیمت‌های افزایش یافته نان دست به دست در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخد، محمدرضا نظرنژاد رییس اتحادیه نانوایان سنگی به پول نیوز می‌گوید: اگرچه افزایش 15 درصدی قیمت نان قطعی است اما هنوز برای آن جلسه تشکیل داده نشده و قیمت‌های تازه ابلاغ نشده‌اند.
 
نظرنژاد افزود: آرد دولتی نامرغوب و گندم داخلی پر از گل و لای بوده و وضع گندم داخلی ما خوب نیست. دولت باید واردات و صادرات گندم را آزاد بگذارد. 

او تاکید می‌کند: 3 سال است که نرخ نان ثابت است چون سیاست دولت، پایین نگه داشتن نرخ نان است اما دولت باید بداند در این 3 سال مزد کارگر بالا رفته، هزینه قبض آب و برق افزایش یافته و تا امروز دولت سه افزایش 20 درصدی، یعنی 64 درصد افزایش قیمت به ما بدهکار است. 

نظرنژاد تاکید کرد: امروز 50 درصد نانوایی‌های سنگکی در کشور عطای آرد دولتی را به لقایش بخشیده‌اند و آرد آزاد می‌خرند. بدبختی نانوایی‌هایی ما، آرد دولتی است. آرد بی‌کیفیتی که اگر با آن نان بپزیم مشتری از خرید آن نان فرار می‌کند. 

او معتقد است برای حل این مشکل همیشگی باید یک نفر را به عنوان مسئول نان در کشور بگذارند و کار صنف را به صنف واگذار کنند. 

گفتنی است بر اساس خبری که در حال حاضر در رسانه های غیر رسمی دست به دست می شود؛ قیمت نان بربری از ۶۵۰ تومان به ۷۵۰ تومان، نان تافتون سنتی از ۴۰۰ تومان به ۴۶۰ تومان، نان سنگک از ۸۰۰ تومان به ۹۲۰ تومان و نان لواش و تافتون گردان نیز از ۲۱۰ تومان به ۲۴۰ تومان افزایش یافته است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3651