چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۹
Share/Save/Bookmark
 

عربشاهی: پرسپولیس شرایط روحی و روانی خوبی ندارد

عربشاهی: پرسپولیس شرایط روحی و روانی خوبی ندارد
 
بازیکن پیشین پرسپولیس می‌گوید: تیم الان دچار حاشیه شده و این مساله به عملکردش لطمه می‌زند. به اعتقاد من سرمربی به بازیکنانش نباید اصلا اجازه دهد که با رسانه‌ها مصاحبه کنند، همین مصاحبه‌ها و بی‌احترامی‌هایی که نسبت به هم انجام می‌دهند سبب شده که پرسپولیس از نظر روحی و روانی شرایط خوبی نداشته باشد.
ضیا عربشاهی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از عملکرد پرسپولیس برابر استقلال تاجیکستان اظهار کرد: نتیجه مساوی که روز گذشته پرسپولیس برابر استقلال تاجیکستان گرفت سومین نتیجه مساوی پی در پی پرسپولیس بود. من نمی‌دانم چرا این تیم باید در سه بازی که نتیجه را مساوی کرد در دقیقه ۹۰ گل بخورد. این برای تیم بزرگی همچون پرسپولیس خیلی بد است. چرا باید شرایط روحی و روانی این تیم مرتب به هم بریزد و این به تیم و هوادار آن که با اشتیاق و ذوق بازی را تماشا می‌کند، لطمه می‌زند.
وی گفت: به اعتقاد من تیم پرسپولیس از نظر روحی و روانی شرایط خوبی ندارد و حاشیه اطراف این تیم زیاد است که البته منشا اصلی آن درون تیم است که سبب شده در سه بازی اخیر خود به نتایج خوبی دست پیدا نکند. در بازی برابر صنعت نفت با وجود اینکه حریف ۱۰ نفره شد اما چون بازیکنانش از نظر روحی و روانی شرایط بسیار خوبی داشتند بازی قابل قبولی را  برابر پرسپولیس به نمایش گذاشتند.
این پیشکسوت پرسپولیس تصریح کرد: با وجود اینکه بازیکنان پرسپولیس میلیاردی پول می‌گیرند جای تاسف دارد که این تیم چنین وضعیتی پیدا کند و برابر تیم پایین جدول به نتیجه مساوی برسد آن هم در شرایطی که حریف ۱۰ نفره شده بود. پرسپولیس الان دچار حاشیه شده و این مساله به عملکرد تیم لطمه می‌زند. به اعتقاد من سرمربی به بازیکنانش نباید اصلا اجازه دهد که با رسانه‌ها مصاحبه کنند، همین مصاحبه‌ها و بی‌احترامی‌هایی که نسبت به هم انجام می‌دهند سبب شده که پرسپولیس از نظر روحی و روانی تحت فشار قرار بگیرد.
عربشاهی ادامه داد: پرسپولیس الان خوب بازی نمی‌کند در کارهای گروهی و تیمی مشکل زیادی دارد درست است ۳۰ تا ۳۵ درصد گل‌های پرسپولیس از ناحیه ضربات ایستگاهی زده می‌شود اما نباید تنها به این ضربات دل ببنیدیم، پرسپولیس اکنون در دفاع و کار تیمی مشکل زیادی دارد و همین امر سبب شده در دقایق پایانی گل بخورد و شیرازه تیم به هم بریزد. باید هر چه سریع‌تر مدیر باشگاه با سرمربی و کادر فنی این تیم جلسه بگذارد تا ببینند مشکل تیم کجاست و چرا تیم از شرایط روحی و روانی خوبی برخوردار نیست.
وی خاطرنشان گفت: نقطه ضعف پرسپولیس این است که اجازه می‌دهد تیم مقابل از همان عقب بازی‌سازی کند در حالی که با پرس نباید اجازه انجام چنین کاری را به حریف بدهیم. نباید بعد از به ثمر رساندن یک گل فکر کنیم بازی تمام شده بلکه باید دنبال موقعیت برای زدن گل‌های بیشتر باشیم. مدیرعامل باید با تیم جلسه بگذارد و علت افت آنها را بررسی کند نه اینکه یک روز به خاطر سرماخوردگی، یک روز به دلیل آپشن و پول قرارداد بازی خوبی ارایه ندهند اینها همه بهانه است. ما باید پرسپولیس را از شرایط کنونی خارج کنیم.
این پیشکسوت اضافه کرد: صنعت نفتی که فکر نمی‌کنم با ۳۰ تا ۴۰ میلیارد بسته شده باشد جلوی تیم بزرگی چون پرسپولس به چه خوبی صف‌آرایی می‌کند و حتی جلوی این تیم یک بر صفر جلو می‌افتد و حتی با وجود اینکه ۱۰ نفره می‌شود نتیجه را با مساوی به پایان می‌رساند. در مقابل، تیمی که با ۵۰۰ میلیارد بسته شده شرایط روحی و روانی خوبی ندارد.
عربشاهی افزود: امیدوارم مدیریت باشگاه هرچه سریع‌تر نشستی با اعضای کادر فنی برگزار کند تا تیم را از این آشفتگی زودتر نجات دهند، هواداران ما دلسوز هستند و نباید بیشتر از این دل آنها را بشکنیم، ارزش آنها بالاست و باید کاری کنیم که دل هواداران شاد شود.
وی در پایان گفت: در حال حاضر فرد موثری نداریم که در جلوی بازی فضاسازی کند و خودش را در شرایط گلزنی قرار دهد. دو بازیکن موثر، خوب و تمام کننده نیاز داریم. لوکادیا تنبل بود اما شم گلزنی عالی داشت و مثل فرشاد پیوس گلزن بود. ما نیاز به چنین بازیکنانی داریم که از هر موقعیتی که به دست می‌آید به بهترین شکل استفاده کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 20136