پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۳
Share/Save/Bookmark
 

ورود نخستین کشتی گندم وارداتی به کشور در سال جدید

نخستین کشتی حامل گندم به کشور در سال ۱۴۰۲، شامگاه دوشنبه ۱۴ فروردین در بندر شهید رجایی استان هرمزگان پهلوگیری کرد و تخلیه محموله‌های این کشتی به وزن ۶۳ هزار و ۸۴۹ تن سحرگاه سه‌شنبه ۱۵ فروردین آغاز شد.
ورود نخستین کشتی گندم وارداتی به کشور در سال جدید
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)،  محموله‌های این کشتی گندم که تخلیه آن هم‌اکنون در بندر شهید رجایی در جریان است، به صورت حمل یکسره به مراکز و تأسیسات ذخیره‌سازی در نقاط تعیین شده، ارسال می‌شود که این امر در کاهش هزینه‌های جابه‌جایی و انبارداری بسیار مؤثر است.
بر اساس این گزارش، شرکت بازرگانی دولتی ایران به عنوان تأمین‌کننده کالاهای اساسی کشور، برنامه تأمین را با اولویت خرید داخلی از جمله خرید تضمینی گندم از کشاورزان در فصول خرید انجام می‌دهد و البته برای تأمین نیاز مصرفی آرد و نان کشور و تکمیل ذخایر استراتژیک، نسبت به ورود کالاهای اساسی به ویژه گندم از مبادی مورد نظر، اقدام می‌کند.
گفتنی است، در سال گذشته، ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد و خرید تضمینی این محصول در سال جاری زراعی نیز از چند روز قبل با حضور وزیر جهاد کشاورزی در جنوب شرق کشور آغاز شده و با توجه به بارش‌های خوب سال گذشته و نیمه اول فروردین سال جاری و پیش‌بینی تداوم آن، انتظار می‌رود شاهد افزایش تولید گندم در داخل کشورمان باشیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 19928