يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲
Share/Save/Bookmark
 

آبادان آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی

صدای فردا - ۲۰ عنوان برنامه با رویکرد فرهنگی، هنری و مناسبتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز تفریحی، پارک‌ها و اماکن اسکان میهمانان نوروزی در آبادان پیش بینی شده است.
آبادان آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی
 
بهترین زمان برای عزیمت و تفریح در آبادان روزهای پایانی اسفندماه و ابتدای فروردین است.
آبادان با مردمی خونگرم و دوست داشتنی با ده‌ها جاذبه دیدنی و طبیعی و یادمان‌ها و مکانهای به جا مانده از رشادت‌های رزمنگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس، مسافران و گردشگران نوروزی را به سوی خود فرا می‌خواند.
شهرستان آبادان شبه جزیره‌ای بسیار زیبا است که به طول ۴۶ کیلومتر و عرض سه کیلومتر در دلتای اروندرود بین رودهای بهمنشیر، کارون و اروند و در ۱۱۶کیلومتری اهواز در دهانه ورودی خلیج فارس در همسایگی کویت و عراق قرار دارد.
آبادان از سمت شمال به شهرستان‌های شادگان و خرمشهر از شرق به شهرستان ماهشهر و رودخانه بهمنشیر، از جنوب به خلیج فارس و از غرب به کشور عراق و اروند رود محدود است.
حصیربافی از صنایع دستی مهم منطقه است و بافت انواع دست سازهای این صنعت به واسطه وفور نخل‌های خرما در منطقه گسترش یافته است.
مدرسه مهرگان، بقعه خضر، موزه آبادان، مسجد رنگونیها، سینما نفت و ساختمان آموزشگاه فرهنگ برخی از مکان‌های دیدنی و تاریخی شهرستان آبادان به شمار می آیند.
از مکانهای دیدنی و طبیعی آبادان می توان از ساحل بسیار زیبای رودخانه های اروند و بهمنشیر نام برد که با شناختی هر چند اولیه می توان از مکانهای بی بدیل آن برای ماهیگیری و تفریح استفاده کرد.
بازارچه های متعددی در مرکز شهر از جمله بازار ته لنجی‌ها نیز هر روزه مملو از جمعیت است و انواع کالاهای مصرفی، تجاری، پوشاک و لوازم آرایشی خارجی و وارداتی مورد نیاز در این بازار را تهیه می‌کنند.
نخلستان‌های اطراف شهر در حاشیه رودخانه های اروند و بهمنشنیر از دیگر مکانهای طبیعی شهرهای آبادان و خرمشهر است که مطمئنا در دیگر نقاط کشور قابل یافتن نیستند.
دبیر ستاد نوروزی آبادان ار آمادگی این شهرستان برای پذیرایی از میهمانان نوروزی خبر داد و گفت: ۲۰ عنوان برنامه با رویکرد فرهنگی، هنری و مناسبتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز تفریحی، پارک‌ها و اماکن اسکان میهمانان نوروزی در آبادان پیش بینی شده است. 
سید شمس‌الدین نوربخش روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: آبادان پیش از فراگیری کرونا به واسطه وجود جاذبه دیدنی و تاریخی و گردشگری دفاع مقدس آبادان همه ساله بویژه در ایام نوروز میزبان هزاران مسافر و گردشگر و اعضای کراوانهای راهیان نور بود.
وی به برقراری گشت دریایی با ظرفیت ۲۰۰ نفر درهر سفر گردشگری در اروندرود، برقراری تورهای تفریحی آبی در ساحل بهمنشیر، بازدید از پالایشگاه آبادان و تور گردشگری شهری به منظور معرفی جاذبه‌های شهری آبادان اشاره کرد و افزود: بیش از ۹۰۰ تخت اقامتی در هتل‌های آبادان آماده پذیرش میهمانان نوروزی شده است.
نوربخش گفت: جشن‌های مفرح در مناطق کم بضاعت و بی بضاعت و محروم در راستای مسوولیت های اجتماعی در روستاهای آبادان با کمک جمعی از هنرمندان برگزار خواهد شد.
وی اجرای جشنواره‌های صنایع دستی و بومی و محلی، کارناوال شادی و عیادت از بیماران، اجرای عروسک های غول پیکرو تئاتر خیابانی را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در تعطیلات نوروز اعلام کرد و افزود: نمایشگاه صنایع دستی و گل و گیاه و جنگ شادی در مناطق مختلف شهر برنامه ریزی شده است.  
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 19873