جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲
Share/Save/Bookmark
 

ورود مدعی العموم به پرونده واگذاری زمین‌های بخش فتح المبین شوش

صدای فردا - باتوجه به خبرهای پراکنده‌ای که از طرف مردم در خصوص تصرفات و تخلفات به این دادستانی رسیده، به مسئولین مربوطه اعلام می‌کنم چنانچه در برخی مکان‌ها تصرفات و تخلفاتی صورت گرفته، مدیران مربوطه باید گزارش تصرفات را برای دستگاه قضایی ارسال کنند.
سجاد اسدی مهر پنجشنبه در نشست کارگروه صیانت از اراضی ملی و کشاورزی شهرستان شوش گفت: فروش و واگذاری زمین‌های جهاد کشاورزی و تخصیص اراضی بنیاد مسکن به متقاضیان، اعتراض برخی از مردم را درپی داشته است.
وی اظهار داشت: در این زمینه از جهاد کشاورزی شهرستان خواسته شد مدارک لازم درخصوص نحوه واگذاری و فروش زمین را به این دادستانی ارائه کند.
وی ضمن انتقاد از منفعل بودن برخی ادارات متولی نسبت به تصرف زمین‌های شهرستان، خاطرنشان کرد: آزادسازی و رفع تصرفات از منابع طبیعی و اراضی دولتی از جمله اولویت‌های دستگاه قضایی در راستای اجرای بند دوم اصل ۱۵۶ قانون اساسی ناظر بر احیای حقوق عامه است.
اسدی مهر افزود: باتوجه به خبرهای پراکنده‌ای که از طرف مردم در خصوص تصرفات و تخلفات به این دادستانی رسیده، به مسئولین مربوطه اعلام می‌کنم چنانچه در برخی مکان‌ها تصرفات و تخلفاتی صورت گرفته، مدیران مربوطه باید گزارش تصرفات را برای دستگاه قضایی ارسال کنند.
وی گفت: کوتاهی در انجام این کار، منفعل بودن ادارات و ترک فعل مسئولین مربوطه را می‌رساند و پیگرد قانونی دارد.
وی اظهار داشت: همچنین از نیروی انتظامی انتظار داریم  به عنوان بازوی اجرایی شهرستان، وقتی بحث رفع تصرف از اراضی و لزوم همکاری با ادارات مطرح می شود، خیلی سریعتر وارد عمل شود.
اسدی مهر گفت: زمانی که در خصوص برخی اراضی هنوز تصمیمی گرفته نشده است، هیچ یک از ادارات خدمات رسان حق همکاری با مالک یا متصرف را ندارند چرا که در زمان اخذ هزینه‌ انشعاب آب و برق و …، فرد پرداخت کننده احساس قانونی بودن عمل انجام گرفته را می‌کند.
وی اضافه کرد: همچنین وقتی مردم احساس کنند تعاملی بین ادارات جهت رفع مشکلات نیست، دلزده می شوند و این را ضعف شدیدی برای ادارات می دانند لذا اداره منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن و دیگر دستگاه‌ها باید بازدیدها و بازرسی‌های خود را در سطح منطقه بیشتر و مستمر کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 19479