پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱
Share/Save/Bookmark
 

موافقت با پیشنهاد منع تردد وسایل نقلیه بر روی پل سفید(هلالی) اهواز در روزهای جمعه

صدای فردا - پیشنهاد می شود ادارات و دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری اهواز،میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی،فعالان گردشگری و انجمن های مردم نهاد محیط زیست با در نظرگرفتن نکات ایمنی و رعایت پروتکل های بهداشتی رویدادهایی برای استفاده شهروندان برنامه ریزی و اجرا کنند.
موافقت با پیشنهاد منع تردد وسایل نقلیه بر روی پل سفید(هلالی) اهواز در روزهای جمعه
 
هدایت الله زارع زاده بیان کرد:با توجه به پیشنهاد و درخواست فعالان گردشگری و شهروندان و پیگیری و مکاتبات اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان، فرمانداری و شهرداری اهواز برای منع تردد وسایل نقلیه برای دیدن پرندگان و پیاده روی بر روی پل سفید(پل هلالی) از چشم انداز های گردشگری،  این موضوع در جلسه شورای ترافیک استان مطرح شد.
وی ادامه داد: مقرر شد روزهای جمعه برای استفاده بهتر شهروندان از فضای پل، طرح منع تردد خودروها و وسایل نقلیه با اطلاع رسانی شهرداری در ورودی پل (میدان شهدا) و همکاری پلیس راهور اهواز در ماه های پایانی سال به صورت آزمایشی اجرا می شود تا مردم لحظات شاد و همراه با آرامش را سپری کنند.  
مدیر کل دفتر فنی استانداری خوزستان گفت: پیشنهاد می شود ادارات و دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری اهواز،میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی،فعالان گردشگری و انجمن های مردم نهاد محیط زیست با در نظرگرفتن نکات ایمنی و رعایت پروتکل های بهداشتی رویدادهایی برای استفاده شهروندان برنامه ریزی و اجرا کنند.
با بالا رفتن قدمت پل سفید،چشم انداز زیبا و همچنین ورود پرندگان مهاجر در فصل پاییز و زمستان به اهواز که در کنار این پل مستقر می شوند، جمعی از فعالان گردشگری و فرهنگی اهواز خواستار تعطیلی این پل در روزهای جمعه و تبدیل شدنش به پیاده راه شدند.
کمپین هایی نیز برای منع تردد خودروها در روزهایی جمعه بر روی این پل تشکیل شد.
پل سفید ، پل معلق یا پل هلالی اهواز یکی از نمادهای  شهر اهواز محسوب می‌شود.
این پل با ۵۰۱/۲ متر طول دارای ۲ قسمت پل معلق (یکی ۱۳۶ متری و دیگری ۱۳۰ متری) و سه قسمت قوسی ۴۹ متری هست.
پل سفید(هلالی) اهواز در سال ۱۳۱۵ بر روی رودخانه کارون ساخته شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 19469