سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲
Share/Save/Bookmark
 

عملیات اجرایی برج کنترل ترافیک دریایی بندر خرمشهر آغاز شد

صدای فردا - ساختمان مرجع دریایی بندرخرمشهر با کاربری کنترل ترافیک دریایی و پشتیبانی اداری در سه‌طبقه به منظور ساماندهی کارکنان واحدهای فنی و مهندسی امور دریایی احداث می شود.
عملیات اجرایی برج کنترل ترافیک دریایی بندر خرمشهر آغاز شد
 
پروژه احداث ساختمان مرجع دریایی و برج کنترل ترافیک بندرخرمشهر با هدف ارتقای ایمنی تردد شناورها در آبراه اروند و کارون با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال اجرا خواهد شد.
وی افزود: ساختمان مرجع دریایی بندر خرمشهر شامل فضای اداری با زیر بنای یک‌هزار و ۸۰۰مترمربع و برج کنترل به ارتفاع ۳۵ متر و مساحت تقریبی چهار هزارمتر مربع است.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: در حال حاضر فونداسیون برج کنترل و ستون‌های طبقه همکف در دست اجرا بوده و حمل تیرچه‌ها و بلوک‌های سقفی تمام پروژه ساختمان مرجع دریایی بندر خرمشهر آماده‌سازی شده است.
اسعدی بیان داشت: ساختمان مرجع دریایی بندرخرمشهر با کاربری کنترل ترافیک دریایی و پشتیبانی اداری در سه‌طبقه به منظور ساماندهی کارکنان واحدهای فنی و مهندسی امور دریایی احداث می شود.
وی گفت: این پروژه با طراحی دقیق مهندسی و با رعایت تمام الزام فنی و مطابق با دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های مورد تایید وزارت راه و شهرسازی احداث و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
بندرخرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) به عنوان سومین بندر آزاد کشور در حوزه خلیج فارس محسوب می شود.
این بندر با موقعیت استراتژیک خود و نزدیکی به بازار کشورهای عراق و کویت یکی از مهمترین بنادر تجاری کشور در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس به شمار می آید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 19464