دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸
Share/Save/Bookmark
 

طرح سرشماری شناورهای صیادی فاقد هویت درخوزستان شروع شد

پیرو دستور وزیر جهاد کشاورزی و تاکید سازمان شیلات ایران مبنی بر سرشماری شناورهای صیادی فاقد هویت وغیر مجاز که هم اکنون در صید گاه‌ها و بنادر صیادی استان در حال فعالیت هستند اجرای این طرح از ۱۹ تا ۲۱ دی ماه به مدت سه روز ادامه دارد.
وی اظهار داشت:برای اجرای این طرح ۱۳ تیم اجرایی در خرمشهر، آبادان، شادگان، ماهشهر و هندیجان کار سرشماری از شناورهای صیادی فاقد هویت را انجام می‌دهند.
ابوعلی از همه مالکان قایق ها و شناورهای صیادی فاقد هویت خواست با  مراجعه به بنادر صیادی و دفتر نمایندگی شیلات در نهر حد، بلامه و مچری اروندکنار، خورهای گوبان و گوارین آبادان، چوئبده، ابوخضیر ،خور دورق شادگان، بنادر امام خمینی و خورسمایلی ماهشهر، بحرکان و سجافی هندیجان نسبت به ثبت نام و ارایه مدارک هویتی خود اقدام کنند.
وی گفت:مهلت سه روزه طرح سرشماری قایق های و شناورهای صیادی فاقد مجوز تمدید نخواهد شد.
به گزارش ایرنا سنگینی ناوگان صید و صیادی ، ورود شناورهای کشورهای بیگانه به محدوده صیدگاههای جمهوری اسلامی ایران در شمال غرب خلیج فارس ، استفاده از روش غیرقانونی صید ترال ، استفاده از وسایل الکترونیکی برای صید آبزیان و  فعالیت قایق های و شناورهای فاقد پروانه از چالش های عمده صنعت صید و صیادی در خوزستان است.
از شمار دقیق شناورها و قایق های صیادی دارای پروانه و فاقد پروانه آمار دقیقی در دست نیست ولی برآوردها از فعالیت حدود سه هزار فروند شناورو قایق صیادی در خوزستان حکایت دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 19458