يکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵
Share/Save/Bookmark
 

احداث اسکله‌های گردشگری بندرخرمشهر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

صدای فردا - وی احداث اسکله‌های گردشگری بندر خرمشهر در رودخانه کارون از نوع پانتون(فلزی) عنوان کرد و گفت: اسکله های گردشگری در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و تحقق مسولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی با پیشرفت فیزیکی مطلوب در حال اجرا است.
احداث اسکله‌های گردشگری بندرخرمشهر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
 
پروژه احداث هشت پست اسکله گردشگری با اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال از مسوولیت‌های اجتماعی بندر خرمشهر است که از این تعداد چهار پست اسکله احداث و به بهره  برداری رسیده و چهار اسکله دیگر در دست ساخت است.
وی احداث اسکله‌های گردشگری بندر خرمشهر در رودخانه کارون از نوع پانتون(فلزی) عنوان کرد و گفت: اسکله های گردشگری در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و تحقق مسولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی با پیشرفت فیزیکی مطلوب در حال اجرا است. 
اسعدی با اشاره به فرآیند عملیات اجرایی این پروژه افزود: شمع کوبی اسکله چهارم در حال انجام است که پس از اتمام شمع کوبی عملیات نصب پانتون‌های فلزی و پل های دسترسی آغاز می‌شود.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر بیان کرد: پانتون‌های فلزی و پل‌های دسترسی اسکه‌های گردشگری پیش از این ساخته شده و در محوطه‌ بندر خرمشهر دپو شده است.
اسعدی در ادامه گفت: با تداوم و تلاش‌ همه جانبه و پیشرفت فیزیکی ایجاد شده پروژه احداث اسکله‌های گردشگری در رودخانه کارون بهمن ماه سال‌جاری افتتاح و آماده بهره برداری است.
بندر خرمشهر  با برخورداری از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) به عنوان سومین بندر کشور در حوزه خلیج فارس محسوب می شود.
این بندر به دلیل موقعیت استراتژیک و نزدیکی به بازار پر مصرف کشورهای عراق و کویت به عنوان  یکی از مهم ترین بنادر تجاری کشور در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس به شمار می آید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 19452