پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴
Share/Save/Bookmark
 
امین ابراهیمی مرد سال فولاد ایران شد

چرا مرد سال فولاد ایران از خوزستان انتخاب شد؟

در مراسم اختتامیه سمپوزیوم فولاد ۱۴۰۰، از سوی انجمن آهن و فولاد ایران و با آرای فعالان زنجیره فولاد، امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان به عنوان مرد سال فولاد ایران انتخاب شد. ​
 
در مراسم اختتامیه سمپوزیوم فولاد ۱۴۰۰، از سوی انجمن آهن و فولاد ایران و با آرای فعالان زنجیره فولاد، امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان به عنوان مرد سال فولاد ایران انتخاب شد. اتفاقی بزرگ در صنعت فولاد خوزستان که سالها زیر چتر صنایع مرتبط فولادی در کویر مرکزی ایران قرار گرفته بود. 
این دستاورد برای امین ابراهیمی حاصل چند سال تلاش و تجربه اندوزی و خدمت در صنایع فولاد و نوردی خوزستان است. 
امین ابراهیمی بیش از هر خوزستانی از دغدغه های خود برای توسعه فولاد در استان خوزستان گفته و قابلیت های زیرساختی و منحصر بفرد طبیعی و استراتژیک این استان را بهترین مکان برای توسعه صنعتی در ایران بر می شمرد. 
نگاهی کوتاه به عملکرد وی در سه سال گذشته در فولاد اکسین و فولاد خوزستان نشان می دهد که چرا اعضای انجمن صنفی آهن و فولاد ایران او را به عنوان برگزیده سال این صنعت انتخاب کردند. 

فولاد خوزستان دستیابی به چشم اندازهای دوردست
امین ابراهیمی از ابتدای سال 1400 سکان دار مدیریت شرکت فولاد خوزستان شد.  وی در مدت کوتاهی با  وضع دستورالعمل ها و اخذ مجوزهای قانونی اقدامات موثری برای بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان شرکت انجام داد. طی این مدت سهام فخوز به بازدهی 8 درصد رسید. 
ولی او کار اساسی را با شروع عملیات اجرایی پروژه اسلب عریض فولاد خوزستان و کارخانه اکسیژن دو و پروژه نیروگاه 520 مگاواتی انجام داد و  آرزوی 20 ساله این شرکت را برای توسعه و متنوع سازی محصولات را جامه عمل پوشاند. 
شجاعت و ریسک پذیری مدیرعامل جوان فولاد خوزستان در استارت زدن طرح های توسعه ایی که در دو دهه گذشته مدیران قبلی بر زمین خوابانده بودند علاوه بر اینکه آینده صنعت فولاد را در خوزستان تضمین می کند زمینه ساز اشتغال هزاران جوان خوزستانی است تا در افق 1410 شرکت فولاد خوزستان دستیابی به سهم 13 و هشت میلیون تنی از تولید فولاد کشور را از آن خود کند.

فولاد اکسین سکوی پرتاپ برای خودکفایی ملی
اما عملکرد درخشان امین ابراهیمی در سال های 1398 تا 99 در فولاد اکسین دلیل دیگری بود که اعضای انجمن فولاد ایران او را به عنوان مرد سال این صنعت برگزیدند.
جاییکه سکان مدیریت  شرکت فولاد اکسین خوزستان در اواخر سال 1397 با انبوهی از مشکلات و بیش از 164 میلیارد تومان زیان انباشته و 2000 میلیارد تومان بدهی به بازار به وی واگذار کرد . امین ابراهیمی با تغییر رویکردهای فروش و قطع دست دلالان ظرف شش ماه اکسین به گل نشسته را به تولید بازگرداند و طی دوسال علاوه بر تصویه بدهی 2000 میلیارد تومانی نزدیک به 2500 میلیارد تومان سود و نقدینگی و مواد اولیه برجای گذاشت .

اما روی دیگر سودآوری اکسین در سال های گذشته نقش آفرینی این شرکت در مهمترین طرح های توسعه صنعت نفت و گاز کشور بود جایی که اساسا تحریم های دشمن را ناکارآمد کرد و این اتفاق تنها با اراده و برنامه ریزی یک تیم مدیریت قوی در سال های 1399 و 1398 انجام گرفت. 

امروز صنعت خوزستان بر خود می بالد که جوانانی را از سرزمین ایران در آغوش خود آبدیده کرده و در بالاترین رده افتخار آفرینی صنعت فولاد قرار داده است و این مدیران نیز با عملکرد خود و تلاش در جهت توسعه و اشتغال استان این اعتماد را پاس داشته اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 19378