پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶
Share/Save/Bookmark
 

مواکب اربعین برای خدمات‌رسانی در شلمچه و عراق آمادگی لازم را دارند

صدای فردا - کارگاه‌های آموزشی در زمینه بهداشت و نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی برای اعضای موکب‌های حسینی برگزار شد.
مواکب اربعین برای خدمات‌رسانی در شلمچه و عراق آمادگی لازم را دارند
 
به منظور ارایه خدمات مطلوب به زائران، ایجاد امکانات زیرساختی برای استقرار موکب‌ها در مسیر شلمچه آماده شده و منتظر اعلام ستاد پیشگیری از کرونا درخصوص چگونگی برگزاری مراسم اربعین حسینی هستیم.
وی با بیان اینکه اکثر اعضای موکب‌های اربعین حسینی در آبادان و خرمشهر واکسن کرونا تزریق کرده‌اند، افزود: برای پیشگیری از انتقال کرونا کارگاه‌های آموزشی در زمینه بهداشت و نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی برای اعضای موکب‌های حسینی برگزار شد.
یازع تزریق واکسن کرونا توسط اعضای مواکب را یکی از شروط فعالیت آنها در نوار مرزی و عراق اعلام کرد و گفت: تاکنون ۸۵ تا ۹۰ موکب خوزستانی برای استقرار در کربلا اعلام آمادگی کرده‌اند و پس از دستور ستاد کرونا به کشور عراق اعزام خواهند شد.
پایانه مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و پایانه مرزی چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی هستند.
گذرگاه مرزی شلمچه در اربعین سال ۱۳۹۸ میزبان بیش از یک میلیون زائر از نقاط مختلف کشور و کشورهای خارجی بود.
بر اساس تقویم رسمی کشور اربعین حسینی در ایران پنجم مهرماه است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 18829