دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۴
Share/Save/Bookmark
 
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان:

کارگروه‌ احزاب برای بررسی مشکلات خوزستان تشکیل شود

صدای فردا - مسایل غیزانیه فرصتی برای تجدید نظر در مدیریت کشور و نه تنها استان خوزستان بود که مساله مطالبه گری مردم مطرح شد.
کارگروه‌ احزاب برای بررسی مشکلات خوزستان تشکیل شود
 
علی‌حسین حسین زاده یکشنبه شب در نشست با دبیران احزاب خوزستان با عنوان نقش احزاب در توسعه استان اظهار داشت: اینگونه نشست ها برای داشتن خروجی باید به صورت پرسش و پاسخ با حضور سایر معاونت‌های استانداری برگزار شود ضمن اینکه باید مطالبات مردم از طریق احزاب بیان شود و پاسخ لازم به مطالبات دبیران احزاب ارائه شود لذا حضور معاونت‌های عمرانی و اجتماعی استانداری در این نشست ها ضروری است.
وی با بیان اینکه بخشی از اثرگذاری اینگونه نشست ها به سابقه احزاب برمی گردد و بخشی نیز به نحوه ارتباط با حوزه مردم و دیگر مسائل مرتبط است افزود: اگر قرار است در این نشست ها به تفاهم برسیم و کاربردی تر نتایج منتقل شود باید با تشکیل کارگروه مسائل و مشکلات استان خوزستان در بخش های اقتصادی و آموزش و پرورش که شاخص های استانی در آنها پایین است بررسی شود.
حسین زاده گفت: با وجود چنین کارگروه هایی و نگاه کارشناسی اگر برنامه ای ارائه شود، این برنامه قابل اجرا بوده و اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.
وی در پایان با تاکید بر برگزاری نشست احزاب با فاصله زمانی کمتر، تصریح کرد: بهتر است این نشست ها در خانه احزاب خوزستان برگزار شود.
امام جمعه موقت اهواز نیز در این نشست گفت: فعالیت احزاب نشان دهنده دموکرات بودن یک جامعه است چرا که جوامع و حکومت های مستبد احزاب را به عنوان نماینده سلیقه های مختلف
نمی پذیرند.
حجت الاسلام ابوالحسن حسن زاده با بیان اینکه یکی از خطرات در حاکمیت وجود فاصله میان حاکم و ملت است افزود: احزاب به عنوان مشورت دهنده به نمایندگی از مردم نقش موثری در تصمیم های حاکمیت دارند چرا که  احزاب پل ارتباط میان مردم و حاکمیت هستند.
وی با اشاره به اینکه احزاب در بخش فرهنگی کمبودها را از حاکمیت مطالبه می کنند و از سوی دیگر به مردم مطالبه گری را می آموزند، تصریح کرد: مسایل غیزانیه فرصتی برای تجدید نظر در مدیریت کشور و نه تنها استان خوزستان بود که مساله مطالبه گری مردم مطرح شد.
حسن زاده ، آموزش نحوه طرح مطالبات به مردم را وظیفه احزاب دانست و در عین حال با  گله مندی از پرداخت عوارض چاه های نفت خوزستان و نیز گردش مالی پتروشیمی ها در تهران یادآور شد: در استان خوزستان مطالبات باید به نحو درست مطرح شود.
امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: خوزستان استانی است که توسعه نامتوازن دارد در حالیکه  تنها در بخش گردشگری می تواند در تمام طول سال پذیرای گردشگران باشد که باید در این زمینه تلاش بیشتری شود.
خانه احزاب استان خوزستان تیرماه ۱۳۹۶ در اهواز افتتاح شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 16375