جمعه ۲۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۱
Share/Save/Bookmark
 
گفتگو با امین ابراهیمی مدیرعامل سابق فولاد اکسین/

اجرای طرح گوره به جاسک، فرصتی در دل تهدیدها بود(خبر اختصاصی)

به گزارش خبرنگار صدای فردا امین ابراهیمی، مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران روایت تلاش های صورت گرفته برای بومی سازی و تولید ورق های فولادي در شرکت فولاد اکسین طرح ملی انتقال نفت گوره به جاسک تشریح کرد .
 


به گزارش خبرنگار صدای فردا  امین ابراهیمی،  مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با  روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران روایت تلاش های صورت گرفته برای بومی سازی و تولید ورق های فولادي در شرکت فولاد اکسین  طرح ملی انتقال نفت گوره به جاسک تشریح کرد . 
مدیر عامل سابق شرکت فولاد اکسین که از اواخر سال ۹۷ تا ۱۴۰۰ در این شرکت مسئولیت داشت عمده مشکلات در این شرکت را وجود بدهی های سنگین و تعهدات به بازار دانست و در این باره گفت: بدهی بسیار سنگین به مبلغ تقریبا هزار میلیارد تومان موجب شده بود که تمام سیستم بانکی و کارت بازرگانی شرکت قفل شود همچنین صورت جلسه هیئت مدیره ثبت نشود و ضمانت نامه ای به شرکت داده نمی شد در حقیقت هیچ جایگاهی به عنوان بنگاه اقتصادی نداشتیم. 

وی اجرای طرح گوره جاسک را فرصتی در دل تهدیدها دانست و گفت:  برای اجرای طرح گوره جاسک تقریبا به 366 هزار تن ورق نیاز داشت که این میزان ورق قرار بود به صورت صد در صدی  از شرکت چین وارد شود،  اما در زمان سری دوم تحریم های صنایع فولاد،  واردات ورق ها تحت شعاع قرار گرفت؛ با توجه به تحریم های صورت گرفته طرح گوره جاسک بومی سازی شد. 

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با تقدیر و تشکر از مدیران داخلی وزارت نفت که به صنعت و تکنولوژی داخلی اعتماد کردند، افزود: اجرای این پروژه می توانست شکست بخورد و ضربه ای برای زنجیره فولاد مبارکه و دیگر شرکت ها باشد اما ریسک پذیری این مدیران قابل تقدیر است. 

وی ادامه داد:  برای اجرای طرح گوره جاسک،  قدم به قدم رو به جلو حرکت و از تولید 2 هزار تن در ماه کار را آغاز کردیم و به رکورد 43 هزار تن در ماه رسیدیم.  با این فعالیت توانستیم بدهی های سنواتی را پرداخت کنیم. 

ابراهیمی در پایان حاصل تلاش های صورت گرفته در اکسین را بیان کرد:  شرکتی که به مدت ده سال زیان ده بود ظرف 2 سال و نیم به سود 2 هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی و عملکرد مالی نزدیک به 30 هزار میلیارد تومان داشته باشد.
به گزارش خبرنگار صدای فردا امین ابراهیمی در مدت حضور خود در شرکت فولاد خوزستان منشا خدمات رفاهی خوبی براي کارگران شده است که طی این مدت ضمن ارتقا وضعیت حقوق و معیشت و افزایش خدمات رفاهی به پرسنل، پروژه های طرح توسعه فولاد خوزستان همچون پروژه تولید اسلب عریض، پروژه زمزم ۴ و طرح توسعه پهنه آباده_جازموریان، طرح افزایش تولید فولاد شادگان و طرح افزایش ظرفیت کنستانتره سناباد را با سرعت بیشتری به سمت تکمیل به پیش می برد .
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 18522