شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷
Share/Save/Bookmark
 

مومن زاده، رئیس مجمع عمومی فولاد خوزستان: در بسیاری از شاخص‌های بازار سرمایه در رتبه نخست هستیم/ تفکر خلق ارزش حاکم می شود

صدای فردا- عضو هیأت مدیره و رئیس مجمع عمومی سهامداران فولاد خوزستان با اشاره به وضعیت مناسب شرکت فولاد خوزستان در بازار سرمایه گفت: در حال حاضر در اکثر نسبت‌های مالی، عملیاتی و عملکردی ما رتبه اول صنعت فلزات اساسی در بازار سرمایه را در اختیار داریم.
 
صدای فردا- محمد مهدی مومن زاده ، عضو هیأت مدیره و رئیس مجمع عمومی سهامداران فولاد خوزستان با اشاره به وضعیت مناسب شرکت فولاد خوزستان در بازار سرمایه گفت: در حال حاضر در اکثر نسبت‌های مالی، عملیاتی و عملکردی ما رتبه اول صنعت فلزات اساسی در بازار سرمایه را در اختیار داریم.

رتبه اول در نسبتهای بازار سرمایه و حمایت از سهام
 مومن زاده عضو هیأت مدیره و رئیس مجمع عمومی سهامداران فولاد خوزستان با اشاره به  وضعیت مناسب شرکت فولاد خوزستان در بازار سرمایه گفت: در حال حاضر در اکثر نسبت های مالی، عملیاتی و عملکردی ما رتبه اول صنعت فلزات اساسی در بازار سرمایه را در اختیار داریم. در شاخص هایی همچون بازدهی دارایی ها، بازدهی حقوق صاحبان سهام، کیفیت سود ، کیفیت فروش، نسبت های نقدینگی مربوط به پرداخت سود، حاشیه های سودآوری و سایر نسبت هایی که بر اساس اطلاعات سایت کدال نیز در دسترس هستند، فولاد خوزستان رتبه اول صنعت فلزات اساسی را دارد.   
کیفی سازی عملکرد شرکت
وی یکی از راهبردهای اصلی  شرکت را کیفی سازی عملکرد شرکت در بازار سرمایه بیان کرد. بر این اساس اقداماتی انجام شده تا از سهامدارن حمایت کند وی در این باره گفت: در طول سال گذشته و امسال با انواع ابزارهایی که در اختیار بود از جمله بازارگردانی و سهام خزانه حمایت خوبی از سهام شرکت صورت گرفت و الان میتوانیم بگوییم که نسبت بازدهی سهام در همین روزها و ماه‌های طی شده از سال ۱۴۰۰ نسبت به بسیاری از شرکت‌های همگروه و شاخص کل بازار بازدهی بهتری داشته است و این خودش یک موفقیت هست.
سرآمدی در تفکر خلق ارزش
مومن زاده با اشاره به حاکمیت تفکر ارزشی در شرکت فولاد خوزستان گفت: وقتی یک بنگاه می تواند موفق باشد، وقتی می تواند پیش برود که تحولی در تفکر حاکم بر بنگاه هم به وجود بیاد به همین دلیل از روز نخست کاری این هیأت مدیره گفتیم که تفکر خلق ارزش برای ذینفعان را به جای سایر مدل های مدیریتی برقرار می کنیم.
وی توجه به همه ذینفعان که شامل سهامداران، سرمایه‌گذاران بالقوه و بالفعل، کارکنان شریف شرکت و مردم خوزستان  می شود را اولویت هیات مدیره دانست و در ادامه در خصوص مدل تصمیم گیری گفت در چارچوب مدل تفکر ارزشی شناسایی فرصت های تصمیم جایگزین توجه به مسئله های تصمیم می شود و با رویکردی پیش دستانه و همراه با آینده نگری در چارچوب ارزش های حاکم بر شرکت برای تصمیم گیری اقدام می شود.
وی گفت: از ابتدای فعالیت هیأت مدیره کمیته های مختلف زیرمجموعه آن از جمله  کمیته حسابرسی و کمیته راهبردی فعال شدند تا بتوانیم برای ارتقای شرکت و توسعه و پیشرفت آن با تکیه بر مدل تفکر ارزشی گام برداریم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 18488