چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۰
Share/Save/Bookmark
 

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان به ۵۲۴ نفر رسید

صدای فردا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان تا روز چهارشنبه به ۵۲۴ نفر رسیده است.
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان به ۵۲۴ نفر رسید
 
به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، علی احسان پور از شناسایی ۲۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان خبر داد و بیان کرد:این موارد به تفکیک اهواز هفت مورد، دزفول و ماهشهر هر کدام چهار مورد، باوی ۲ مورد و شهرستان های خرمشهر،شادگان،شوش،کارون و باغملک هر کدام یک مورد گزارش شده است.
وی افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا در خوزستان گزارش نشد و شمار فوت شدگان در استان همان ۶۵ نفر است.
احسان پور ادامه داد: از مردم انتظار داریم با مراجعه به سامانه http://www.salamat.gov.ir  و ثبت خوداظهاری، وزارت بهداشت را در ارایه بهتر خدمات همراهی کنند.
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان تا ظهر روز پنجم فروردین ۵۰۲ نفر اعلام شد که ۶۵ نفر از آنها فوت شده بودند.
بر اساس این گزارش با احتساب آمار جدید، مبتلایان به ویروس کرونا در اهواز ۱۷۵، دزفول ۵۲، آبادان ۴۱، خرمشهر ۴۰، اندیمشک ۳۴، ماهشهر۳۶، شوشتر۳۰، شادگان ۱۸، مسجدسلیمان ۱۴، شوش ۱۳، بهبهان ۱۱، رامهرمز ۱۰ ، باوی ۱۲، کارون هشت، ایذه پنج، هندیجان چهار، امیدیه ۶، حمیدیه سه، رامشیر سه، گتوند سه، اندیکا ۲، باغملک ۲، دشت آزادگان یک و آغاجاری یک مورد رسید.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در روز ۶ فروردین اعلام کرد: تاکنون ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۷۷ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹ هزار و ۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از ۱۷۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 15483