چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۲
Share/Save/Bookmark
 

اتصال مجدد واحد ۳۱۵ مگاواتی شماره ۶ نیروگاه رامین اهواز به شبکه سراسری برق کشور

صدای فردا - مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: تعویض پره های استیج 27 روتورip، رفع نشتی های ایجاد شده در بویلر، تعویض بسکت های ایرهیتر و همچنین رفع محدودیت ها و مشکلات فنی مهمترین اقدامات تعمیراتی این واحد 315 مگاواتی بود.
 
به گزارش صدای فردا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز، ناصر محمدی اظهار داشت: رفع چالش های مرتبط با تولید برق در این نیروگاه مهمترین برنامه و رویکرد ما بویژه در فصل زمستان است و بر همین اساس با اجرای پروژه تعمیرات میان دوره ای واحد 6 و رفع مشکلات فنی این واحد توانستیم سطح آمادگی خود بمنظور تولید پایدار انرژی برق در فصل تابستان و پیک مصرف برق را تقویت نماییم.
وی تعویض پره های استیج 27 روتورip، رفع نشتی های لوله های واتروال بویلر، تعویض 480 بسکت ایرهیتر ورق کورتن ایرهیتر لایه سرد شاخه B با مجموع وزن 50 تن با بسکت لعابدار مقاوم به خوردگی و همچنین رفع محدودیت ها و سایر مشکلات فنی این واحد 315 مگاواتی را از اقدامات مهم این پروژه عنوان نمود.
لازم به ذکر است، نیروگاه رامین اهواز با 6 واحد 305 و 315 مگاواتی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و تقویت شبکه سراسری برق کشور ایفا می کند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 14756