يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
Share/Save/Bookmark
 

چند طرح از خوزستان در میان موفق‌ترین تجارب مرمت بناهای تاریخی کشور

صدای فردا - معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان گفت: در جلسه‎‌ای که به ریاست معاون میراث فرهنگی کشور به منظور بررسی طرح و برنامه‌های موفق مرمت کشور تشکیل شد، پنج طرح برتر مرمت بناهای تاریخی خوزستان بررسی و تأیید شد.
 
احمدرضا حسینی‌بروجنی با اعلام این خبر افزود: در این جلسه، طرح و برنامه‎های مرمت و باز زنده‌سازی بناهای "کاروانسرای خیرآباد" واقع در شهرستان بهبهان، "باغ امیرسپهدار" (باغ صمیمی) واقع در شهرستان رامهرمز، "سرای معین التجار" واقع در شهرستان اهواز، "سرای افضل" واقع در شهرستان شوشتر و حمام شاه‎رکن‎الدین واقع در شهرستان دزفول، از سوی اعضای جلسه، پیشکسوتان و صاحب‌نظران حوزه مرمت میراث فرهنگی کشور، با دقت بررسی شد.
به گزارش صدای فردا به نقل از میراث فرهنگی خوزستان، وی با بیان این‌که در این نشست، تکنیک‌های اجراشده و نحوه مدیریت هر پنج اثر تاریخی، مورد تأیید هیأت داوران قرار گرفت گفت: مقرر شد کلیه اسناد، طرح‌ها و مدارک مرتبط با نحوه مرمت آثار یادشده به منظور درج در کتاب "تجارب مرمت کشور"، به معاونت میراث فرهنگی کشور ارسال شود.
معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان خاطرنشان کرد: کلیه آثار پیش‌گفته در دهه ۸۰ خورشیدی از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی استان مرمت شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 14707