جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰
Share/Save/Bookmark
 

در مسابقات "احمد کومرت"حق بوکس ایران ضایع شد/هدفم فقط المپیک است

صدای فردا - ملی‌پوش خوزستانی بوکس با بیان این‌که در فینال وزن‌های ۶۹ کیلوگرم و ۵۲ کیلوگرم رقابت‌های بین‌المللی "احمد کومرت" حق بوکسورهای ایرانی ضایع شد، گفت: برای این‌که تیم ایران نتواند به مقام قهرمانی برسد، حق ما را خوردند.
 
مسلم مقصودی در گفت‌وگو با صدای فردا، در خصوص سطح رقابت‌های بوکس بین‌المللی "احمد کومرت"، اظهارکرد: سطح مسابقات خوب بود و از چهار قاره نیز شرکت‌کننده داشت. بوکسورهای صاحب‌نام دنیا از جمله بلاروس، مراکش و مغولستان در این مسابقات حضور داشتند.
وی در خصوص شکست در دیدار فینال وزن ۶۹ کیلوگرم مقابل بوکسور مراکشی نیز گفت: در فینال مسابقات وزن ۶۹ کیلوگرم و ۵۲ کیلوگرم، حق بوکسورهای ایرانی ضایع شد، آن هم برای این‌که تیم ایران نتواند به مقام قهرمانی برسد، در حالی‌که خود من و بوکسور وزن ۵۲ کیلوگرم تیم‌ملی، برنده دیدارهای فینال بودیم، اما با ناداوری حق‌مان خورده شد.
این بوکسور خوزستانی ادامه داد: در بازی فینال، من یک طرفه برنده بودم و حتی دست بوکسور مراکشی هم به بدن من برخورد نکرد اما شانس من این بود که داوران من را بازنده اعلام کردند. در چند مسابقه بین‌المللی که داشته‌ام، حق من را با ناداوری ضایع کرده‌اند. در مسابقات اخیر نیز ناداوری در وزن ۵۲ و ۶۹ کیلوگرم، کاملا مشهود بود و حتی مسئولان برگزاری مسابقات، از تیم‌ملی ایران بابت ناداوری در دیدار فینال وزن‌های ۵۲ و ۶۹ کیلوگرم عذرخواهی کردند.
مقصودی همچنین درباره تاثیر حضور تیم‌ملی در مسابقات بین‌المللی احمد کومرت برای حضور پرقدرت در رقابت‌های گزینشی المپیک، عنوان کرد: حضور در این رقابت‌ها، ۵۰ درصد در آمادگی ملی‌پوشان تاثیرگذار بود و اعتماد به نفس بوکسورهای ایرانی بالاتر رفته است. این مهم بر کسب سهمیه المپیک نیز تاثیر بسزایی دارد.
وی بیان کرد: در حال حاضر اردوی تیم‌ملی با حضور ۱۰ بوکسور در حال برگزاری است و در نهایت هشت نفر به مسابقات گزینشی المپیک اعزام می‌شوند. تمام تلاش من نیز حضور در این رقابت‌ها است.
این بوکسور ملی‌پوش در خصوص کیفیت اردوهای تیم‌ملی نیز گفت: اردوها خوب و از کیفیت لازم برخوردار هستند و تاخیری در روند برگزاری آن‌ها وجود ندارد.
وی با بیان این‌که تنها هدف من حضور در المپیک و رسیدن به مدال این رویداد مهم است، افزود: تمام تلاشم را می‌کنم و هیچ چیزی دور از دسترس نیست.
مقصودی در خصوص حمایت‌های فدراسیون بوکس، گفت: فدراسیون با تمام توان حمایت می‌کند و شرایط لازم را فراهم کرده است. پیش از حضور آقای ثوری در فدراسیون، شاهد بودیم که بوکسورها تا پای پرواز می‌رفتند، اما اعزام نمی‌شدند و کم و کاستی‌هایی وجود داشت ولی با حضور آقای ثوری، در تمام مسابقات شرکت کرده‌ایم و هیچ سفری لغو نشده و همین موضوع نیز در روند بوکس ایران تاثیرگذار بوده است.منبع: ایسنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 14675