چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰
Share/Save/Bookmark
 

افزوده شدن دو دستگاه کامیون مجهز به‌ ناوگان آتش‌ نشانی شرکت فولاد خوزستان

صدای فردا - دو دستگاه کامیون در شرایط تحریمی شدید و پس از دریافت مجوزهای لازم از وزارت صمت با هدف ارتقای آماده‌ بکاری ناوگان آتش نشانی فولاد خوزستان خریداری شد.
 
محمد احمدی مدیر خرید مواد مصرفی و اقلام عمومی شرکت فولاد خوزستان در گفت و گو با صدای فردا و به نقل از روابط عمومی اظهار داشت: این خودروهای آتش نشانی در مقیاس سنگین برای اولین بار وارد کشور شده است.
 
وی افزود: تامین این خودروها نزدیک به دو سال به طول انجامید. این دستاورد آن هم در اوج تحریم ها نشان از روحیه جهادی مدیران و کارکنان شرکت فولاد خوزستان است.
 
در ادامه مسعود توکل فرد مدیر بهداشت، درمان، ایمنی و محیط زیست فولاد خوزستان گفت: این خودروها از نوع اسکانیا مدل P410 با کاربری آتش نشانی، ساخت کمپانی زیگلر (ziegler)، دارای مخزن آب با ظرفیت ۱۰ هزار لیتر و مخزن فوم با ظرفیت هزار لیتر است. از دیگر مزایای این دستگاه می توان به مخزن پودر با ظرفیت ۵۰۰ کیلوگرم برای مهار نمودن انواع حریق (جامد، مایع‌ و گاز)، پمپ با دبی ۴ هزار لیتر بر دقیقه و قابلیت پمپاژ آب تا ۶۵ متر در ارتفاع بالا اشاره کرد.
 
وی افزود: دارا بودن ۴۳ تجهیز جانبی اطفایی از جمله: مانیتور پرتابل با ظرفیت ۱۲۰۰ لیتر بر دقیقه، انواع کف سازها و توربو نازل ها با برند AWG و ست تجهیزات تنفسی، دیگر برتری های این دو خوردوی آتش نشانی به شمار می آیند. همچنین تمامی اتصالات و مخازن، متناسب با آب و هوای خوزستان و ضد خوردگی ساخته شده اند.
 
مدید بهداشت، درمان، ایمنی و محیط زیست در پایان از همکاری بی‌ دریغ مدیرعامل، هیات مدیره و سایر مسئولان شرکت فولاد خوزستان تقدیر و تشکر نمود.
 
گفتنی است، کامیون‌های یادشده، روز سه‌ شنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۸ وارد شرکت فولاد خوزستان شدند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 14587