سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
Share/Save/Bookmark
 

آسفالت ،کالایی کمیاب در خیابان‌های آبادان

صدای فردا - وضعیت اسفناک خیابان‌های آبادان از نظر زیرسازی و آسفالت به یک معضل جدی برای شهروندان به ویژه رانندگان تبدیل شده است. معضلی که اعتراض شهروندان را به دنبال داشته‌است.
 
به گزارش صدای فردا شهروندان آبادانی می گویند برای تردد در بسیاری از خیابان های این شهر با وسیله نقلیه باید به صورت مارپیچ حرکت کرد چرا که تعداد چاله ها و حفره های ایجاد شده بر روی آسفالت خیابان ها به حدی زیاد است که نمی توان مسیری را بدون دغدغه و مستقیم طی کرد.
اهالی مناطق  ذوالفقاری، شطیط ، سلیج، بهار، علواینه و کوی قدس در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن گله مندی از وضعیت نابسامان خیابان‌های این مناطق از نظر زیر ساخت و آسفالت اظهار می‌دارند: مسوولان بخصوص پس از بارندگی اخیر و آسیب رسیدن به زیرساخت‌ها و خیابان‌ها هیچ تلاشی برای برطرف کردن چاله‌ها و خرابی آسفالت نکردند.
به گفته آنان میزان خرابی آسفالت کوچه‌ها و خیابان‌های این شهر نه‌ تنها موجب سلب آسایش شهروندان شده است بلکه زیبنده شهر آبادان نیست چرا که بسیاری از گردشگران از تردد در خیابان های پر از چاله آبادان گله مند می باشند.
بیشتر خیابان‌های شهری دچار فرورفتگی یا شکستگی آسفالت با چاله‌های کوچک و بزرگ و تکه‌های آسفالت کنده شده از سطح زمین هستند که در برخی از مواقع منشا سوانح رانندگی است.
یک شهروند ساکن در منطقه ذوالفقاری آبادان گفت: وضعیت آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌ها آنقدر نامناسب است که آمد و شد وسیله نقلیه را سخت کرده و لازم است شورای شهر و شهرداری فکری به این وضعیت نابسامان بکنند چراکه اگر همچنان دست روی دست بگذارند، وضعیت بدتر از این نیز خواهد شد. 
مهدی حاج‌علیپور اظهار داشت: در برخی خیابان‌های شهر آبادان مشاهده می‌شود که کارگران شهرداری یا خود مردم چاله‌های ایجاد شده را با خاک و شن ترمیم می کنند ولی این راه چاره نیست و مسوولان باید فکری اساسی در این رابطه داشته باشند. 
یک راننده تاکسی ضمن انتقاد از وضعیت نامطلوب خیابان‌های این شهر گفت: مسوولان باید در خصوص ترمیم نکردن حفره‌های خطرآفرین درسطح خیابان‌ها  به مردم پاسخگو باشند. این که شهروندان و صاحبان خودروها عوارض به شهرداری پرداخت کنند ولی هیچ تغییری مثبتی در شهر شاهد نباشند صحیح نیست.
سیدعباس موسوی اظهار کرد: مگر ترمیم چاله‌های خیابان‌ها چه میزان هزینه دربردارد که شهرداری هیچ اقدامی در این زمینه نمی‌کند.
یک شهروند سالکن در منطقه جمشیدآباد گفت: گودال‌های خیابانها امان رانندگان را بریده و تعمیر خودرو علاوه بر اینکه ساعت‌ها از وقتشان را می‌گیرد هزینه زیادی را بر رانندگان تحمیل می‌کند.
جلیل احمدی افزود: چاله‌های خیابان‌های شهر در این وضعیت بد اقتصادی و گرانی به خودروها صدمه جدی وارد می کند به طوری که ماهیانه باید برای تعمیر جلوبندی خودرو هزینه کرد.
وی می‌گوید: آسفالت اکثر خیابان‌های دارای آسفالت ناهموار است و وسایل نقلیه برای عبور نکردن از آن از مسیر خود منحرف می‌شوند که باعث بروز تصادف می شود.
 معاون خدمات شهری شهرداری آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: لکه‌گیری خیابان‌های آبادان در مناطق سه گانه شهرداری از ابتدای هفته جاری آغاز شده و این عملیات تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
حسین خلف‌دریس گفت: پر کردن چاله‌های ایجاد شده در سطح خیابان‌های شهر در اولویت برنامه‌های شهرداری آبادان است ولی آسفالت برخی خیابان ‌ها و کوچه‌ های شهر به دلیل انجام عملیات حفاری‌ از سوی برخی اداره ها تخریب می‌شود.
وی افزود: در این خصوص تنها شهرداری نمی تواند مقصر باشد بلکه سایر دستگاه های خدمات رسان نیز باید هنگام حفاری به تعهدات خود پایبند باشند و محل های کنده کاری شده را به شکل مناسب و اصولی ترمیم کنند.منبع: ایرنا

     
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 14568