سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۴
Share/Save/Bookmark
 

بومی‌سازی تعداد قابل توجهی از کاتالیست‌ها در صنعت پتروشیمی

صدای فردا - معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور گفت: تعداد قابل توجهی از کاتالیست‌ها در پتروشیمی داخلی‌سازی شده است و در صنعت فولاد نیز در این حوزه با مشکلی مواجه نیستیم.
 
سورنا ستاری امروز، ۲۴ دی‌ماه در حاشیه سفر یک روزه خود به ماهشهر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خوشبختانه صنعت پتروشیمی در مرحله‌ای قرار گرفته است که طراحی‌ها و حتی لایسنس پروژه‌ها نیز توسط خودمان انجام شده است و این بخشی است که در حوزه دانش‌بنیان بر آن تاکید شده است.
به گزارش صدای فردا، وی افزود: بخشی از افتتاحیه‌های امروز مربوط به افتتاح کارخانه  PBRبا ظرفیت ۵۵ هزار تنی است و بخشی دیگر مربوط به ۹ کاتالیستی است که با کمک مرکز تحقیقات پتروشیمی و بخش خصوصی، تجاری‌سازی شدند.
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور گفت: حوزه کاتالیست‌ها جزو حوزه‌هایی است که در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه آن به طور جدی پیگیری می‌شود.
وی بیان کرد: خوشبختانه تعداد قابل توجهی از کاتالیست‌ها در پتروشیمی، داخلی‌سازی شده و در صنعت فولاد نیز در این حوزه با مشکلی مواجه نیستیم. همچنین در صنعت نفت و گاز بسیاری از کاتالیست‌ها در داخل کشور تولید می‌شوند.منبع: ایسنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 14566