جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۵
Share/Save/Bookmark
 

کودکان اوتیسم خوزستانی برای نخستین بار در قامت ورزشکار ورزش همگانی را تجربه کردند

صدای فردا - کودکان اوتیسم بندر ماهشهر و بندر امام خمینی (ره)، برای نخستین بار گرد هم جمع آمدند تا در کنار هم بدون در نظر گرفتن محدویت جسمی رقابت های ورزشی را تجربه کنند.
 
به گزارش صدای فردا از شهرستان بندر ماهشهر، روز گذشته برای نخستین بار مسابقات ورزشی کودکان اوتیسم به مناسبت روز جهانی معلولین در سالن ورزشی چند منظوره شهرداری بندر ماهشهر برگزار شد و کودکان اوتسیم در یک فضای متفاوت و مفرح ورزش همگانی را تجربه کردند.
این دوره از مسابقات که برای نخستین بار کلید خورد با مساعدت و همکاری موسسه مهر اوتیسم بندر امام خمینی (ره)، هیئت ورزش های همگانی بندر امام خمینی (ره)، موسسه شَفَق بندر ماهشهر و اداره ورزش و جوانان بندر امام خمینی (ره) و همچنین شهرداری بندر ماهشهر با هدف رشد فکری، ذهنی و جسمی کودکان اوتیسم برگزار شد تا این کودکان بتوانند آمادگی خود را به رخ خانواده های خود بکشند و نشان دهند آمادگی و توانایی برای پشت سر گذاشتن و انجام امورات محوله و شخصی خود را بعضا دارند و به خوبی قادر به انجام آن خواهند بود.
رئیس اداره ورزش و جوانان بندر امام خمینی (ره)، ضمن شرکت در این مراسم و حمایت از کودکان اوتیسم در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: امکانات و ظرفیت های موجود برای حمایت از این کودکان بسیار ضعیف و انکار ناپذیر است که برای رشد و پیشرفت فرزندانم نیازمند حمایت همه جانبه از سوی همه مسئولان هستیم تا شاهد شکوفایی کودکان اوتیسم بندر امام خمینی (ره)، و بندر ماهشهر باشیم.
سجاد ولی پور گفت: توجه کردن و اهمیت دادن به این کودکان بدون شک به رشد و شکوفایی آن ها کمک بسیار زیادی خواهد کرد و ورزش های سبک تمرینات دقیق و صحیح قطعا به توانبخشی و فعالیت های حرکتی و جسمانی آن ها کمک خواهد کرد.
وی با اشاره به فعالیت های انجمن های خیریه و حمایتی رویکرد تربیتی و آموزشی آن ها، بیان کرد: خوشبختانه امروزه انجمن ها با عملکردی تخصصی تا به امروز سعی بر آموزش های گوناگون، تربیت، رشد فکری و جسمی این کودکان داشته که مطابق با انتظار با بکارگیری افراد دلسوز و متخصص توانسته گام های ارزشمند و موفقی را بردارد که این مهم باعث اطمینان خاطر خانواده ها شده است تا کودکان خود را با فراغ بال در اختیار این انجمن ها قرار دهند.
گفتنی است، مسابقات این دوره در چند رشته طناب کشی، هدف گیری، توپ و سبد، پَرش با گونی و دو میدانی بود که در ۲ رده سنی زیر ۱۰ سال و بالای ۱۰ سال برگزار شد.
نفرات برتر در رشته توپ و سبد:
خداکرمی (بالای ۱۰ سال)
محمد رضا حلیم زاده (زیر ۱۰ سال)
نفرات برتر رشته دو میدانی:
امیر رضا خدادای (بالای ۱۰ سال)
محمد رضا حلیم زاده ( زیر ۱۰ سال)
نفرات برتر پَرش با گونی:
علی محسنی
مصطفی ستایش نیا
نفرات برتر توپ در سبد:
امیرحسین لطیفی
رضا عبید نژاد
نفرات برتر طناب کشی:
مهزیار قنواتی، حسین دریس، امیرحسین لطیفی، امیررضا خدادای، سما صوفی، محمد رضا حلیم زاده.
در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدایای نقدی از خانواده های صبور و زحمتکش کودکان و همچنین مربیان دلسوز و پرتوان آن ها تقدیر و تشکر به عمل آمد.منبع: ایلنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 14026