پنجشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۲
Share/Save/Bookmark
 

ایرانی هایی که تا امروز سهمیه المپیک ریو را گرفته اند / سوریان از قافله عقب افتاده است

تا اینجای کار 34 سهمیه ورزشکاران ایران در رقابت های المپیک قطعی شده است.
ایرانی هایی که تا امروز سهمیه المپیک ریو را گرفته اند / سوریان از قافله عقب افتاده است
 
المپیک و دغدغه هایی که پیش روی ورزشکاران ایرانی است.کمتر از شش ماه به آغاز مهمترین رویداد ورزشی جهان باقی مانده است و نمایندگان ایران با دو سهمیه ای که امید نوروزی و کمیل قاسمی در کشتی فرنگی گرفتند تعداد سهمیه های کشورمان برای حضور در ریو را به عدد 34 رساندند.
بیشتر نگاه ها به کشتی
کشتی گیران ایران در مجموع موفق به کسب 10 سهمیه از 12 المپیک شده اند.ملی پوشان در مسابقات جهانی لاس وگاس 8 سهمیه از 12 سهمیه ممکن را به دست آوردند.در این مسابقات آزادکاران ایران در 5 وزن سهمیه گرفتند و  دستشان از سهمیه سنگین‌وزن کوتاه ماند.در ای مسابقات فرنگی کاران کشورمان فقط در وزن‌های 75 و 85 و 98 کیلو موفق به کسب سهمیه شدند.این در حالی است که فرنگی کاران در مسابقات گزینشی در کشور قزاقستان موفق به کسب دو سهمیه دیگر هم شدند.امید نوروزی و کمیل قاسمی دو المپیکی دیگر ایران در ریو هستند و تنها مانده حمید سوریان که باید در مسابقات اولان با تور مغولستان که از روز 2 تا 4 اردیبهشت 95 برگزار می شود شرکت کند.در این  مسابقات در هر وزن 3 نفر سهمیه المپیک کسب می‌کنند.
تکواندو با 3 سهمیه در المپیک
تکواندو کاران ایران شانس مسلم مدال در المپیک هستند.آنها که موفق به کسب سه سهمیه در المپیک شده اند شانس این را دارند که در مسابقاتی که اردیبهشت ماه برگزار می شود در بخش بانوان هم دو سهمیه کسب کنند.این مسابقات در فیلیپین برگزار می شود.
  سجاد مردانی ،‌مهدی خدابخشی و  فرزان عاشور‌زاده از شانس های کسب مدال طلا در المپیک هستند.
وزنه‌برداری،اوضاع بر وفق مراد نیست
در همه المپیک ها بار خیلی از مدال ها روی دوش وزنه برداری بوده است.این رشته دومین رشته پر افتخار ایران در المپیک است.وزنه برداران با 5 سهمیه در ریو حاضر می شوند اما مصدومیت بهداد سلیمی و اوضاعی که بر شرایط فدراسیون حاکم است خیلی ها را نگران کرده است.با این حال خوش مسئولان فدراسیون به مدال آوری در برزیل امیدوار هستند و ...
تیراندازی،همه نگاه ها به بانوان
تیراندازان ایران با 5 سهیه در المپیک ریو حاضر می شوند.الهه احمدی،نجمه خدمتی،گلنوش سبقت الهی،پوریا نوروزیان و مه لقا جام بزرگ نفراتی هستند که باید در ریو تیرهای شان را به هدف بزنند.در این بین احمدی و خدمتی شانس زیادی برای کسب مدال دارند و فدراسیون جهانی هم به این موضوع اشاره کرده است.
دو و میدانی با حال و روز خوب
بچه های دوومیدانی هم 5 سهمیه برای المپیک در جیب شان دارند.  ‌حسن تفتیان و رضا قاسمی (100 متر)، محمد حسین‌ ابارثی (200 متر) و لیلا رجبی (پرتاب وزنه) و البته احسان حدادی 5 ورزشکاری هستند که سهمیه المپیک را به دست آورده اند.پیش بینی ها این است که دو مدال برای بچه های دوومیدانی درالمپیک ریو به دست می آید.
تیر و کمان،زهرا نعمتی و دیگر هیچ
همه نگاه ها به سمت بهترین ورزشکارجهان است.زهرا نعمتی هم در رقابت های المپیک شرکت می کند و هم در رقابت های پارالمپیک.نعمتی در المپیک ریو پرچمدار کاروان ایران هم هست و یکی از امیدهای اصلی کسب مدال برای کشورمان.
 بوکس؛وقتی روزبهانی اولین سهمیه ایران را گرفت
چراغ نخست برای کسب سهمیه را احسان روزبهانی در رشته بوکس روشن کرد.او با وجود اینکه بینی اش شکسته بود در مرحله یک‌‌چهارم نهایی لیگ نیمه‌حرفه‌ای جهان در بلغارستان به روی رینگ رفت و با شکست حریف خود، موفق به کسب نخستین سهمیه ورزش ایران در المپیک ریو شد.
 روزبهانی این روزها سخت تلاش می کند تا شاید بتواند در المپیک هم مدال کسب کند.
شمشیر بازی؛با یک سهمیه در المپیک
مجتبی عابدینی به عنوان نماینده ایران در مسابقات المپیک ریو حاضر می شود.او که در المپیک لندن هم حضور داشت در رشته سابر برای کسب مدال می جنگد.
دوچرخه‌سواری؛خیلی زود المپیکی شدند
حسین عسگری اولین سهمیه المپیک خود را توانست در رشته دوچرخه سواری به دست بیاورد.او در رقابت‌های قهرمانی آسیا در تایلند با کسب مدال طلا ، دومین سهمیه کشورمان را برای المپیک ریو تصاحب کرد.همچنین طبق آخرین اعلام اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری ،‌ایران در صدر جدول رنکینگ آسیا در رشته جاده قرار دارد و بر اساس مقررات فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری در کسب سهمیه المپیک، 3 سهمیه رشته جاده به تیم کشورمان تعلق گرفته است.
منبع:خبرآنلاین
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 1301