دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۰
Share/Save/Bookmark
 

ارزیابی خسارت زمین لرزه مسجدسلیمان آغاز شد

صدای فردا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: کار ارزیابی خسارت زمین لرزه صبح دوشنبه به خانه های شهری و روستایی شهرستان مسجد سلیمان با رهسپار شدن گروه‌های ارزیاب بنیاد مسکن آغاز شد.
 
مسعود انصاریان روز سه شنبه در گفت و گو با صدای فردا افزود: خوشبختانه خسارت وارده به منازل شهری و روستایی این شهرستان در اثر زلزله روز دوشنبه گسترده نبوده و پس از پایان گروه های ارزیاب بنیاد مسکن حاضر در منطقه، میزان خسارات به تفکیک به صورت رسمی و قطعی اعلام می شود.
وی با بیان اینکه تا کار گروه های ارزیاب بنیاد مسکن به سرانجام نرسیده نمی توان حجم خسارات وارده را برآو رد کرد، افزود: پس از ارزیابی کامل، نسبت به تامین اعتبار لازم و تشکیل پرونده برای بازسازی منازل آسیب دیده اقدام می شود.
انصاریان افزود: براساس مشاهدات گروه های اعزامی بنیاد مسکن، هیچکدام از منازل روستایی به خصوص بخش گلگیر" که کانون اصلی این زلزله بوده است نیاز به آوار برداری نداشته و تنها برخی سقف های منازل روستایی ترک برداشته است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان در ادامه افزود: چند دستگاه ماشین آلات سنگین از ستادهای شهرستانی بنیاد مسکن در منطقه زلزله زده مسجد سلیمان حضور دارند تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.
وی گفت: اظهارنظر قطعی در خصوص میزان خسارات وارده به منازل مردم در شهرستان زلزله زده مسجد سلیمان در شرایط فعلی به مثابه تشویش اذهان عمومی است از این رو توصیه می شود مردم اخبار و اطلاعات حادثه زلزله را تنها از رسانه های معتبر و رسمی دریافت کنند.
زلزله ۵.۷ ریشتری مسجدسلیمان که مرکز اصلی آن بخش "گلگیر" از توابع این شهرستان بوده و لرزه آن در بسیاری از شهرهای استان از جمله کلانشهر اهواز احساس شد تاکنون ۱۳۵ مصدوم برجا گذاشته است.
گروه های امداد و نجات هلال احمر، فوریت های پزشکی و ۲ فروند بالگرد امدادی همچنان در منطقه مسجدسلیمان در ۱۲۰ کیلومتری شمال اهواز حضور دارند.
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز سه شنبه با شرکت در نشست فوق العاده بحران مسجدسلیمان، آخرین وضعیت امدادرسانی به مردم را مورد بررسی قرار داد.

منبع: ایرنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 12448